Varta

Bateriové úložište pro malé a střední podniky VARTA Flex Storage renomovaného německého výrobce Varta.
Modulární a flexibilní řešení, škálovatelné od 150 kWh do 750 kWh které je možné spojit do 5-ti kaskád až do maximálních 3,75 MWh.

Varta Flex Storage je modulární platforma s měniči značky Siemens o výkonu 36 kW – 80 kW – 120 kW a kapacitě baterií od 75 kWh (1 Rack) po 750 kWh (10 Racku) s možností až 5 kaskád o celkové kapacitě 5 x 750 kWh = 3,75 MWh a okamžitém výkonu 600 kW!
Tohle propracované bateriové úložiště Varta FlexStorage je složeno samozřejmě i z komponentů jiných firem, jako je např. Siemens a LG Chem, ale vždy se jedná o kvalitní ověřené produkty a celé řešení je dokonalé “1 Box Solution“, které splňuje všechny evropské normy. Tento produkt je zcela připraven pro připojení, jak do nynější české distribuční sítě, tak i na všechny budoucí změny českého energetického zákona, (“Prosumers” a “Energetické komunity”).

Softwarové nastavení je možné nastavit ve 3 režimech: optimalizace odběru, optimalizace špiček (peak shaving) a nebo ostrovní režim.
Pokud by klient požadoval úplně jinou funkci, tak produkt Varta Flex Storage disponuje otevřeným ModBus protokolem, který se dá lehce naprogramovat dle specifických požadavků klienta.